18.10.2024

Pozdravni nagovor predsednika ob zaključku mandata 2023 - 2024

Spoštovani prijatelji in člani Lions kluba Ljubljana Barje Ob zaključku mandata 2023 - 2024, ki se izteka v tem mesecu, se vsem, ki ste kakork...

Spoštovani prijatelji in člani Lions kluba Ljubljana Barje

Ob zaključku mandata 2023 - 2024, ki se izteka v tem mesecu, se vsem, ki ste kakorkoli prispevali k naši zgodbi v imenu kluba iz srca zahvaljuem.

Zahvala gre vsem članom, ki ste prispevali svojo čas, pozornost in energijo ter s tem pomagali širiti dobro voljo in energijo vsem tistim, ki so se v teh časih znašli v težkih situacijah. Zahvalil bi se tudi vsem sponzorjem in posameznikom, ki so donirali sredstva in pomagali razdeliti tudi monetarno energijo tistim, ki so jo najbolj potrebovali.

V končanem letu smo poleg naših tradicionalnih projektov Božično-novoletna stojnica in Zbiranje korekcijskih in sončnih očal izpeljali ali se udeležili tudi številnih drugih projektov, s katerimi smo zbirali sredstva.

S pomočjo izpeljanih projektov, smo pomagali :

• z razvlažilniki družinam ob katastrofalnih poplavah, ki so se zgodile v Sloveniji,
  • z denarnimi sredstvi gasilcem ob uničujočih požarih na Krasu,
  • z denarnimi sredstvi, preko Zveze prijateljev mladine, družini v Kotljah, ki je ob poplavah izgubila svoj dom,
  • z donacijo multifunkcijske naprave Dnevnemu centru za aktivnosti starejših občanov na Kunaverjevi,
  • z denarnimi sredstvi OŠ Šmartno pod Šmarno goro za nakup  risalnih priborov,
  • z zbranimi 20.474 korekcijskimi in sončnimi očali vsem ljudem v slabše razvitih državah,
  • z našim časom in energijo pri pogozdovanju Krasa,
  • s šolskimi potrebščinami družini v Sneberjah,
  • s krvodajalsko akcijo, ki so se je udeležili naši člani.

Skozi leto smo izpeljali vse redne sestanke, na katerih smo se družili, izmenjavali ideje ter se pogostili ob veganskih dobrotah iz restavracije Barbarella.

Na številnih naših rednih druženjih, pa so se nam pridružili tudi imenitni gostje:

• guvernerka LIONS Slovenija ga. Breda Pečan,
  • direktor Območne enote zavarovalnice Triglav g. Primož Rot,
  • aktualna slovenka leta ga. Ana petrič,
  • znanstvenik dr. Griša Močnik.

Z hvaležnostjo zrem na akcije, ki smo jih izvedli v preteklosti, ter s ponosom in navdušenjem na prihodnost, ko bomo zopet lahko stopili skupaj ter pomagali tistim, ki pomoč ptrebujejo - tudi z našima novima članoma Tino Štrubelj in Oliverjem Tičem.

Iskrena hvala za vašo pozornost, energijo ter zaupanje, ki ste mi ga izkazovali skozi celoten mandat. Novo izvoljenemu predsedniku Vekoslavu Korošcu in njegovi ekipi pa želim uspešno delo v mandatu 2024-2025.

Z najboljšimi željami,

Borut Šuštar